yasnota

Lubo

Re: yasnota

Postby Lubo » Sat Oct 17, 2020 6:46 am

Ех, че хубаво.
Пътуването винаги е придружавано от едно сладко вълнение ;)

За изборите - ваканция си, отпусни се напълно, нека изборите да те изненадват.
Ако дойде гласче, което се притеснява как ще избере, кажи му "Само гледай" и забележи какво ще стане :)

Безмислието е важно за мислите. нека си говорят каквото си искат, кажи им само "Благодаря, днес няма да се възползвам" ;)

с любов,
любо

Lubo

Postby Lubo » Sat Oct 31, 2020 8:53 am

Здравейте Мимзи,
Обаждаме се от хотел Вселена.
Поръчали сте събуждане :)

С любов,
рецепциониста

mimzi

Postby mimzi » Sat Oct 31, 2020 4:39 pm

А може ли да е събуждане завинаги, не само тази сутрин:)

Здравей Любо, когато ми пишеш става чудо- снощи се събудих пак с въпроса- истина ли е че няма никой, че всичките някой е в мислите- беше ми ясно, представих си мога ли да живея без този ограничен образ за себе си- как да отпусна образа? И кой живее, кое е това живото, реалното, което ми убягва? Изпитах щастие. Образа ми се държи на страх от неадекватност и да не разочаровам другите и да ме отхвърлят. Но ако няма други и ако няма бъдеще и кого ще отхвърлят- ако това са само мисли и образи.. Но сутринта наблюдавах как объркания ми ум събира историята и иска да намери нещо тъжно, някаква емоция, но единствената емоция беше радост- че ми звъни "рецепциониста" да ме събуди. И пак твоето:
"Гледане, слушане, усещане - това отделни неща ли са или описание на Реалността, която е тук?
Реалността е една. Мисълта я разделя на отделни неща. Няма реалност и някой отделен да се щура из нея. "
Това “закотвя” в настоящия момент, но в разговорите обикновено вниманието тръгва в образите- минало-бъдеще и кое е реално се размива. Въпреки че забелязах че и това не пречи, ако няма силна вяра. Единият ден, когато ме разпитваха за миналото, историята, която разказвах не ми звучеше правдива, нямаше живот в нея. Но и виждам, че не ми се заиграва в роли, докато не се "разхипнотизирам".
Ваканцията виждах няколко пъти ясно как мислите са неактуални, не описват това, което е, а внасят минали образи в настоящия момент.
Наблюдавах избора- беше неочаквано как няколко пъти ми предлагаха мохито и отказвах, бях много спокойна и разбрах че избора понякога зависи от състоянието на съзнанието, но не мога да предскажа нито едното, нито другото.
С огромна благодарност,
Мимзи

Lubo

Postby Lubo » Sun Nov 01, 2020 9:31 am

А може ли да е събуждане завинаги, не само тази сутрин:)
На Вашите услуги мадам :)

Хей Мимзи, радвам се, че се върна :)
Здравей Любо, когато ми пишеш става чудо- снощи се събудих пак с въпроса- истина ли е че няма никой, че всичките някой е в мислите- беше ми ясно, представих си мога ли да живея без този ограничен образ за себе си- как да отпусна образа? И кой живее, кое е това живото, реалното, което ми убягва?
Много добро изследване. как да отпуснеш образа ли? Ще ти дам рецепта, но ти ще трябва да я направиш, няма как да сготвя вместо теб :)
1. Забелязваме ограничения образ
2. Казваме му - Хей добре дошъл, ела да те гушна!
3. Питаме го - какво ми носиш в тези пакети?
4. Отваряме един по един и приемаме с благодарност всичко - страх, тъга, ярост, любов... и всяко пакетче което отворим намираме вътре надписана картичка с послание, което разкрива защо точно този подарък, с какво ни помага.
5. Благодарим за грижите и за вниманието
6. Каним този скъп гост - ограничения образ да си поиграем заедно.
Питаме го - Хей приятелко, коя актриса предпочиташ да се въплати в твоята роля, в твоя образ и да те покаже най-точно, най ясно?
7. След като актрисата е избрана, гледаме филми с нея и това ограничено аз, започва да говори с гласа на актриста. Актрисата е толкова добра, че даже преекспонира образа. Говори на глас това което си мисли ограничения образ, прави изразителни гримаси и стойки с тялото, които ограничения образ само загатва.
А, забравих да кажа, че филмите трябва да са комедии :)
Образа ми се държи на страх от неадекватност и да не разочаровам другите и да ме отхвърлят. Но ако няма други и ако няма бъдеще и кого ще отхвърлят
Отлично наблюдение :)

Приятна игра с госта :)
с любов
рецепциониста

mimzi

Postby mimzi » Mon Nov 02, 2020 8:39 pm

Здравей Любо,
Благодаря ти за упражнението с образа, много забавно:) Малко късно го получих, предишната вечер позволих на образа да се развихри и плаках 2 часа. Беше ми се появило как ме учеха, че трябва да успея във всички области на живота, за да нямам поражение и как въпреки това навсякъде съм се провалила. Това аз- недостойно, необичано, дори да му казват че го обичат..Не че не съм имала благодарност, винаги съм благодарила, но ми е било малко....А най-лошото ми е било резултат на старание, както и ти забеляза..
На сутринта още ми се плачеше и когато приложих упражнението ти се преплетоха тъга и смях и после видях безсмислието да поддържам този драматичен образ. Днес се събудих с нагласата да не слушам мислите, да ануля миналото и бъдещето. И се появи пак това старание и усилие..Забелязах че нямам достатъчно доверие, нямам ясното убеждение-виждане, че има само този момент и той е винаги съвършен в цялостност. Виждам, че моя ум все иска да коригира- чувство или мисъл. Изпитвах някаква тежка енергия в тялото, и веднага идва мисълта, че това ми пречи да видя истината.. че не трябва да има енергийни усещания в тялото, че това е друго тяло и че това е все още ум, който разделя на аз и ти...т..е всичко което съм слушала по сатсангите виждам че пречи, създава образи. Сега като препрочитам, виждам че това са май фантазии..??
Благодаря ти,
Мимзи

Lubo

Postby Lubo » Tue Nov 03, 2020 8:08 am

Хей Мимзи,

Усещам облекчение, лекота. Толкова е хубаво да позволим на чувствата да се проявят. Плача винаги идва когато се предадем в прегръдките на Възлюбения. Като малко дете което е избягало за малко от мама се връща обратно в прегръдките й, малко пооцапано и уплашено, то бива винаги прието с безрезервна любов.

На сутринта още ми се плачеше и когато приложих упражнението ти се преплетоха тъга и смях и после видях безсмислието да поддържам този драматичен образ
Точно така, трябва само да видиш какво е тук , така излизаме от хипнозата. Драматичния образ е създаден от историята на мислите. Никъде го няма.
Виж може ли да бъде пипнат, хвърля ли сянка, може ли да донесе чаша вода?
Сега като препрочитам, виждам че това са май фантазии..??
Това, което така хубаво си видяла, е гласа на срамът, той се появява, като "на всяко гърне мерудия".
Достатъчно е да го забележиш. Срама идва като уличен продавач, който иска да ти продаде некачествени чорапи 5 бр за лев, даже върви с теб известно време и ти ги тика в ръцете :) "Не трябва да чувстваш това, зашото не е духовно" "Това ти пречи" "не си достатъчно добра" "незаслужаваш онова" "никога няма да го постигнеш защото..."
Даже ти казва "Ето вземи ги, евтино ти ги давам" :)))
Ти знаеш, че нямаш нужда от тях, а също и не искаш да влизаш в схватка с него, просто казваш - Благодаря, днес няма да купувам, не го гледаш и си продължаваш напред . Той като види, че нямаш интерес ще се откаже и ще си потърси друг клиент :)
Гласа на срамът никога не е верен, не е истински.
Ето, сега те освобождавам во веки. :)
Никога повече няма да вземаш за вярно какво ти казва срама.
Радвай се на свободата! :))))

С любов
любо

mimzi

Postby mimzi » Tue Nov 03, 2020 1:19 pm

Безкрайно съм ти благодарна, Любо!
Как ми се иска винаги да си с мен..Сега плача от любов..
Мимзи

Luchana

Postby Luchana » Tue Nov 03, 2020 6:31 pm

Ооо, Мимзи,
Колко красиво!
Любовта позволява всичко това да е тук:
и цветовете и формите и мислите и чувствата и звуците.
Виждаш ли как всичко е тук без да го осъжда някой, без да го спира?

Аз и ти сме едно и също.
Къде мога да отида? Виж наоколо, мога ли да се отделя от цветовете и формите, ти можеш ли?
Забележи, че СИ. Знаеш ли момент в който не си? И кой ще знае, че не си, ако не това което си?

Ще си пишем докато имаш нужда от мен.
Тук съм да ти служа.

Любов,
любо
Remember. You're dreaming.

Lubo

Postby Lubo » Tue Nov 03, 2020 6:35 pm

Хааахаха, не съм Лучана,
не знам как ти писах от друг профил, който не е мой :)
Извинявай за това недоразумение :)

Любо

mimzi

Postby mimzi » Tue Nov 03, 2020 7:30 pm

няма проблеми, Любо, знам че си ти по красотата и чистотата на думите..благодаря ти пак!!, ясно ми е за какво пишеш, но ми е тъжно, че искам всички да са като теб..
обичам те безкрайно,
мимзи

Lubo

Postby Lubo » Wed Nov 04, 2020 8:04 am

Хей Мимзи, добро утро :)
Някой знаещ беше казал "Любовта обича да обича"

Относно другите - всичко ще си дойде на мястото, като откриеш какво си ти.
Пиша какво, само за да избегна думата коя :)

Готова ли си да продължим?

От къде идва илюзията за отделни, А,з който трябва да се бори с живота:
- от цветовете и формите?
- от звуците?
- от усещанията?
- от чувствата?
- от мислите/ума? (може да ползваме и думата ум, но само ако знаем, че това е етикет, а не обект, ОК?)

Само обърни внимание, че отговорите трябва да дойдат от забелязване/гледане, а не от мислене и знание, а също да отговориш по отделно на всеки един въпрос :)

Любов,
любо

mimzi

Postby mimzi » Thu Nov 05, 2020 8:08 pm

Здравей Любо, много се зарадвах, че ми писа, мислех, че повече не ти се занимава с “моите мисли”. Бях заета с тест Ковид и други практически задачи и паралелно наблюдавам неочаквана разлика – по-малко безпокойство или почти на нула.., въпреки че претенции към енергийни усещания и чувства още има. Ето отговорите- до колкото мога директно-
От къде идва илюзията за отделни, Аз който трябва да се бори с живота:
- от цветовете и формите?
Твърдо не
- от звуците?
не
- от усещанията?
не
- от чувствата?
Тук, както ти писах е много преплетено понякога с някаква далечна тревожност, понякога –без, някакво енергийно трептене, проявава се- и чрез трептене на очите. Не мога да го разгледам и прочета информация. Незнам нужно ли е ? Понякога си мисля че не е моя енергия, ако е мое- трябва да чуя какво разказва, незнам още..знам, че “мое-не мое” е относително, но разни нови енергии ми се струват не-мои- такива мисли идват.. някакви по-тежки енергии в тялото и автоматично идват мисли, че те казват, че нещо не е доразгладано
- от мислите/ума?
Да, както и те се преплитат в чувствата.
Необходимо ли е да видя в тези чувства точни мисли, за да се освободят и мислите и чувствата? Или просто да оставя всичко както е, е достатъчно, то само ще се дореши ? Това енергийно трептене - чувство ли да го броя?
С много любов и благодарност,
мимзи

Lubo

Postby Lubo » Fri Nov 06, 2020 8:56 am

Хей Мимзи,

Този Ковид е предизвикателство за всички. Много се радвам, че преживяването на безпокойство е почти нула, но това е само състояние, даже да се промени не купувай от уличния продаваш самообвинения ;)
Чакам с нетърпение твоите отговори.
Пиша ти всеки ден, няма повод за никакво притеснение. Уверявам те, че ще съм тук докато имаш нужда.

Много, много добре забелязваш емоциите, а също и преплитането на емоции и мисли. Точно преплитането създава илюзията за Аз мен, отделния.
Появява се история, построена от поредица мисли, появява си и чувство и воала. Мимзи е тук :) , нали така?
Понякога става обратно - идва чувство, стар приятел :) и веднага идват мисли-истории за това как това чувство е тук защото еди какво си се случи на Мимзи или може би ще се случи, еди кой си е виновен... И историята завършва с Аз Мимзи трябва да променя нещо, за да може това чувство да изчезне. И тази история започва да се върти непрекъснато, като развалена грамофонна плоча. И ето я страдащата Мимзи, която трябва да се бори за да промени нещо, за да изчезне емоцията, която е тук.
Виждаш ли всичко това ясно?

Ето и сега няма Мимзи, но емоциите идват, знаеш ли какво чувство ще дойде утре сутрин, а след 5 дни?
Напълно невинни сме. Чувствата са Възлюбения. Чувствата не идват при Мимзи,.
Виж сама, чувството в момента, знае ли, че идва при Мимзи?
Може ли чувството да знае каквото и да било?

Забележи и мислите, които създават историята, че има Мимзи.
Може ли нещо създадено от история да съществува наистина?
Вземи в ръце чашата, в която обикновенно пиеш кафе или чай. Вземи я наистина!
Забележи какво държат ръцете - историята за чашата или чашата?

Виж какво държи реалността - историята за Мимзи или това което е тук, това което се проявява?

Любов
любо

mimzi

Postby mimzi » Sun Nov 08, 2020 3:10 pm

Здравей Любо, много ми се иска да виждам нещата както ти ги виждаш, затова ми се иска да си пишем до изравняване на моето виждане с твоето. Виждам ясно как чувството тегли мисли и мислите- още мисли и чувства и там се създава Мимзи и страданието, че нещо не е наред с Мимзи и как тези мисли или вяра е заложена от многократно повтаряне.
Чувствата не идват при Мимзи,.
Виж сама, чувството в момента, знае ли, че идва при Мимзи?
Може ли чувството да знае каквото и да било?
Благодаря ти за това, че чувството не идва при Мимзи, насочих натам вниманието и видях, че около присвояване и тълкуване на чувствата е основно било моето страдание. Тези дни се сменяха различни чувства и дори с голяма амлитуда. Наистина не може да се предвиди какво чувство или мисъл ще дойде и че чувството не знае, към него бързо се залепя мисъл, която зависи и от настроението, или някакъв по-тънък фон мисли. Но този фон също не мога да предвидя, въпреки че съм учила, че може да се създава изкуствено всяка сутрин. Но сега виждам че изкуственото създаване на настроение поддържа историята, какво трябва да бъде. А свободата би трябвало да е независима.
Може ли нещо създадено от история да съществува наистина?
Вземи в ръце чашата, в която обикновенно пиеш кафе или чай. Вземи я наистина!
Забележи какво държат ръцете - историята за чашата или чашата?
чашата☺
Виж какво държи реалността - историята за Мимзи или това което е тук, това което се проявява?
Това което се проявява като усещания, чувства, шум, цветове, форми не може да се предскаже или минимум не може да се предскаже точно. Виждам, че историята за Мимзи е неуместна.
С благодарност и любов,
Мимзи

Lubo

Postby Lubo » Mon Nov 09, 2020 7:39 am

Здравей Мимзи,

Много се зарадвах на решимостта, която се проявява. Тук съм, до теб.
Виждам ясно как чувството тегли мисли и мислите- още мисли и чувства и там се създава Мимзи и страданието, че нещо не е наред с Мимзи и как тези мисли или вяра е заложена от многократно повтаряне.
Отлично изследване!
Има ли вяра, че има Мимзи, която създава мислите и вярата?
Забележи в директно преживяване има ли някой, който създава цветовете, звуците - или те просто се проявяват?
А емоциите и мислите?
...Тези дни се сменяха различни чувства и дори с голяма амлитуда. Наистина не може да се предвиди какво чувство или мисъл ще дойде и че чувството не знае...
Виж в директно преживяване, както държенето на чашата - всичко, което съществува тук и сега, огледай се. За някого ли се проявява или просто е ?
Забележи някое чувство, което е тук. Има ли то нужда от Мимзи за да се прояви? Не отивай в интелектуализация, просто виж.
Това което се проявява като усещания, чувства, шум, цветове, форми не може да се предскаже или минимум не може да се предскаже точно. Виждам, че историята за Мимзи е неуместна.
Виж чашата - има ли в нея нещо отделно от друго, дръжката, дъното, външната стена, вътрешната стена или всичко е една чаша?
Виж всичко, което е тук в този момент - има ли нещо отделно, което не е тук в този момент?

Любов
любо

Return to “Български”